E-shop

O nás

Prodejna farmářských potravin a zdravé výživy v Dobříši.

Příběh Oliny Ziglerové, Radka Brejchy a Evy Minářové.

Olina pochází z Tábora a Radek z Písku. Olina se během své profesní kariéry pohybovala v neziskovém sektoru v oblasti ochrany zvířat, EVVO a životního prostředí, Radek je strojař a pracuje jako projektový manažer.

Společně se rozhodli opustit město a obnovit rodinný, leč neudržovaný statek v obci Králova Lhota nedaleko Orlíka nad Vltavou.

V roce 2013 začali pěstovat zeleninu, chovat slepice na vajíčka a (prasata a kuřata).

Protože myšlenka zdravého životního stylu, konzumace regionálních potravin a podpory malých zemědělců a výrobců jim byla blízká, a zároveň viděli, že zájem o tyto produkty zájem je, ale zároveň tyto produkty nejsou vždy pro zákazníky dostupné rozhodli se v roce 2016 otevřít obchod s farmářskymi potravinami a zdravou výživou Ze statku v Dobříši.

Další cesta směřovala směrem k rodnému Táboru, kde si Olina otevřela druhý obchod se zdravou výživou a celý příběh vyústil ve velmi náročnou práci na dvou frontách. Na začátku roku 2020 se Olina rozhodla nabídnout svůj Dobříšský obchůdek na prodej a doufala, že se najde někdo, kdo bude pokračovat v tomhle smělém plánu. Osud tomu chtěl a nová majitelka se našla. Paní Eva Minářová, coby místní celebrita (mezi mladýma) se přesunula ze svého nedalekého školního bufetu do obchodu Ze Statku a nyní se snaží celá rodina, aby obchůdek dál prosperoval.

Příběh Evy a školního bufetu...

Kde nás najdete

Dobříš

Ze statku
Komenského náměstí 1725
263 01 Dobříš


Tábor

Pasáž Atlantis,
Třída 9.května 640,
Tábor